İngilizce’de erişme veya erişim anlamında kullanılan access kelimesi bu kez access bars olarak, yeni bir kavram şeklinde karşımıza çıkıyor.

Yoga veya meditasyon gibi insanın içindeki enerjilere ulaşmaya çalışan ve temeli pozitif duyguların ortaya çıkmasına dayanan uygulamalar benzer şekilde access bars isimli bir çalışma ile gündeme geliyor.  Kafadaki 32 noktaya hafifçe fakat bilerek yapılan dokunuşlar bu ugulamanın esasını oluşturmaktadır. Böylece yaratıcılık, cinsellik, farkındalık gibi kişisel konularda bilinçaltında adeta bir temizlik yapıldığı, sonuçta bir enerji çalışmasının başladığı access bars uygulamasının iddiaları arasındadır. İlk kez ABD’de Dr. Gary Douglas ve Dr. Dain Heer’in birlikte çalışmaları ile geliştirilmiş bir sistemdir.

Yaşamın her anında var olmamızı sağlayan insani yeteneğimiz bilinç, çoğu zaman çevrenin zor koşulları nedeniyle bizi kilitler, durumun ötesine geçmemize izin vermez. Buradaki kilitlenme fiziksel ya da finansal çaresizlikler değildir, yaşanan düşüncel anlamda bir sabitliktir. Bu kilitlenmenin açılması, olumsuz sabitlikten tekrar sıfır noktasına yani yeni bir başlangıç noktasına dönüş access bars dokunuşları ile mümkündür. Böylece olumlu bilince ulaşılmış olacaktır. Çünkü olumsuz bilinçaltı bu dokunuşlarla yok edilmiştir. Access bars kapalı kapıları açmaya yarayan anahtarlar gibidir. Beynimizde depolanan elektrik yükü bu dokunuşlarla ortadan kalkmaktadır.  

Bilinçaltımız Bizi Tutsak Ediyor

Günümüzün tabiriyle söylendiğinde access bars nedir sorusunun yanıtı kafaya reset atma şeklinde yarı mizahi anlamda verilebilir. Fakat teşbihte hata olmazmış, kafayı rahatlatmanın sağlam bir yoludur. Özellikle psikosomatik hastalıklar olarak bilinen depresyon, bipolar bozukluk, panik atak, anksiyete bozuklukları yani çevreyle iletişim kurma zorlukları ya da çocuklarda hiperaktivite gibi temeli ruhsal yüklenmelere dayanan hastalıklarda tedavi biçimi olacağı da ileri sürülmektedir.

Tarihi çok eskilere dayanan masajla terapinin kafaya uygulanışı şeklinde bir benzetme yapmak bu bilgiler ışığında uygun görünmekte ve access bars nedir sorusunun değişik bir yanıtını vermektedir. Örneğin sınav öncesi endişelerin access bars uygulaması ile giderildiği bilinmektedir. Uygulamanın nasıl olacağı ise eğitim seanslarında öğretiliyor. Sekiz saat süren bu eğitim programlarında iki kere bars uygulaması alınıyor, iki kere de kişi kendi uygulama yapıyor.

Bilinçaltının tutsaklığından kurtulmanın yolu olarak access bars sunuluyor.

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.