Bir çok kültürde öfke patlama noktasına gelinceye kadar bastırılır. Bu tahrip eden bir yaklaşımdır. Yapıcı olan ise bir şeye kızdığınız anda öfkenizi yansıtmanızdır. Bunu yaptığınızda ne bedeniniz, ne dünya, ne de başka insanlar olumsuz yönde etkilenir sadece olan şey ne ise onu değiştirir.
Mesela, kızgınlığını yada öfkesini her zaman bastıran ve içine atan bir ebeveyniniz var ise onların içlerine attıklarını rahatlatmaya çalışmak için bastırılan öfkeyi kendi bedeninize almayı öğrenirsiniz. Ama onlar hala kızgındırlar ve öyle olacaklardır çünkü kızgınlıklarının onların gücü olduğunu düşünürler. Öfke insanları kontrol etmek için kullanılan bir kuvvettir.
Birçok insan, mağdur olduklarını göstermek ve ispatlamak için kızgınlıklarını bastırırlar. Sizi aslında kızgınlıktan öldürebileceklerini bilir ve algılarsınız ama onlar kızgın olduklarını belli etmez çünkü onlar “bir sineği bile incitmeyen insan” rolü oynarlar ve siz sonunda deli olduğunuzu düşünmeye başlarsınız.
İnsanların bastırdıkları, içlerine attıkları kızgınlıklar size çok farklı tuhaf biçimlerde yansır ve ne yapmanız gerektiğini bilemezsiniz. Bununla ne yaparım ? diye sorarsınız fakat bu gerçekten bir soru değildir. Çünkü siz zaten, onların bunu çözmeyecekleri veya değiştirmeyecekleri o nedenle de bunun üstesinden gelemeyeceğinize karar vermişsinizdir.
Dolayısıyla, burada gerçekten hangi seçime sahibim? diye sormamız gerekir. Onları öldürebilirim, onlardan daha güçlü olabilirim, veya onların kızgınlıklarını daha çok bastırmalarını sağlayarak bu şekilde onları kontrol edebilirim diye düşünebilirsiniz. Fakat genellikle seçtiğiniz bu değildir. Birçoğumuz, onların enerjisini içimize alırız ve kendilerini biraz daha iyi hissederler. Ya da onlardan daha güçlü olmaya çalışırız ki bu gerçek güç değildir, hükmetmektir.
Bur da gerçek bir güç vardır, o da ilgi ve şevkat göstermektir. Biri kızgın ve öfkeli ise onlara kızgınlıklarının seviyesinden daha fazla ilgi ve şevkat gösterirseniz, rahatlayacaklardır.
Öfke, hiddet, sinir ve nefret gerçek değildir. Sadece bakış açısıdır. Ya sadece kolaylıkla algılayıp, bilip, olup, alıp kabul etseniz? İnsanlar öfke ve kızgınlığı başkalarını kontrol etmek ve bakış açılarını kabul ettirmek için kullanırlar. Hiç öfkeli biriyle zıtlaştınız mı? Aslında gerçek potansiyel ve kudret, kızgın olan bir kişiyle yüzleşmek ve konuyu konuşmak, ama bunu gerçek kılmamaktır. Gerçek kılmamak, olduğu gibi kabul etmek ve enerjinin o an akıp gitmesine izin vermektir. Bunu yaptığınızda kafaları karışır ve sizi nasıl kontrol edebileceklerini bilemezler.
Biri size, herhangi bir şeyle ya da herhangi bir kişiyle ilgili yalan söylerse ya da aslında kendilerinin yaptığı bir şey için sizi itham ederlerse, ki bu da bir yalandır, mutlaka kızarsınız. Yapmanız gereken “Burada, kızgınlığım ile ilgili yalan ne? diye sormalısınız. O zaman enerjinin farkına varırsınız ve kızgınlığın etkisi altında kalmazsınız.
Çoğunuz, yönlendirilmiş bir bakış açısıyla, öfkeyi serbest bırakacağınıza öfkeye alet olursunuz. Çoğumuz öfkeyi düdüklü tencere gibi hapsederiz. Öfkeyi hapsedip patlayınca da o kadar çok adrenalin salgılarsınız ki, vücudunuz acı çeker. Adrenalin patlamasından sonra da depresyona düşersiniz. Öfkeyle davrandığınız için kötü hissedersiniz.

ACCESS BARS SEANS VE EĞİTİMİ

Access Bars Seansı; zihnimizi devreden çıkaran —bizi tekrar dengeye getiren— ve bir masaja, bir meditasyona benzeyen fakat onlardan çok daha fazla olan—kolaylık , huzur ve sağlık hissi yaratan “nokta dokunuş terapisi”dir.

https://www.basakbetin.com/index.php/seanslar-egitimler/access-bars-egitimi/

Ya öfke gerçekte olduğunuz potansiyel ve yoğunluğun bir patlaması ise? Ya öfke devinim halindeki bilinç ise? Kaçınız kızgınlığınızı göstermek yerine ağlamayı seçiyorsunuz?
Hayatınızı keyifle yaşamak için kullanmak yerine kızgınlığınızı bastırmak için ne kadar enerji kullanıyorsunuz?
Bedeninize güç ve potansiyel verecek olan ne kadar enerjiyi birşeye kızgınlığınızı bastırmak için kullanmak zorunda kalıyorsunuz?
Öfke, hiddet, sinir ve nefret çeldirici implantlar (yıkıcı aşılamalar)’dır. Sizi, sahip olduğunuz potansiyel ve kudretten ve aynı zamanda olduğunuz nezaket, şevkat ve kibarlıktan ki bunlar gerçek güçtür, uzaklaştırmak için dizayn edilmişlerdir.
Kendinize karşı nazik, şevkatli ve kibar olsanız bu ne yaratırdı?

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.