Kendinizi güvende hissetmek için, yaşamınızda olup bitenleri kontrol etmek için güvenli noktalar, güvenli çizgiler, güvenli alanlar yaratırsınız.
Aile ilişkilerinizde, karşı cinsle ilişkilerinizde, iş ilişkilerinizde, para ile olan ilişkinizde, çocuklarınızla olan ilişkilerinizde ya da evcil hayvanlarınızla olan ilişkilerinizde hatta bedeniniz, eviniz ve arabanız ile olan ilişkinizde kendinizi güvende ve rahat hissettiğiniz alanlar yaratır, bu alanların dışına çıktığınızı hissettiğinizde rahatsızlık duyarsınız.
Bu alanlar, bu çizgiler durağan referans noktalarıdır sizin için hiç bir şeyi değiştirmek zorunda olmadığınız, farkında olmak zorunda olmadığınız, bir şey seçmek zorunda olmadığınız…. Bu referans aralığında kaldığınız sürece sizin için daha iyi, daha keyifli ya da daha güzel başka bir şey yaratmanız mümkün değildir.
Ne zaman iyi bir ilişkiye sahibim, iyi ve yeterli para akışım var, iyi bir işim var diye tanım yapıp belirlediğiniz o çizgilerde kalmaya devam ederseniz, onu durağanlaştırır ve daha güzelini, daha iyisini yaratma enerjisini öldürürsünüz.
Enerji durağan değildir. Hareket eder ve değişir. Siz de bir enerjisiniz ve durağan değilsiniz. Gerçekten durağan olabilir misiniz? Hayır çünkü hiç bir şey durağan değildir.Durağanlığı siz yaratırsınız ve bu şekilde kendinize ve yaşamınıza kısıtlar getirirsiniz.Aynı şeyleri yapmaya devam edersiniz ama farklı bir şeyler olmasını istersiniz. Sürekli aynı şeyleri yaparak sizin için farklı birşeyler olmasını bekleyemezsiniz.
Güvenli çizgilerinizden, noktalarınızdan kendinizi özgür kıldıkça sizin için farklı bir kapı açılır ve “aaaa bunu bugüne kadar hiç düşünmemiştim”, “aaa merak ediyorum bu nasıl olacak?” demeye ve yeni yaratımlar için heyecan duymaya başlarsınız.
Güvenli noktalarınıza tutunmaya devam ettikçe, konfor alanınızda kaldıkça farklı seçimler yapamazsınız çünkü o zaman olan bitenleri kontrol edemeyeceğinizi düşünürsünüz. Dolayısyla tanımlı ve kısıtlı bir realiteye sahip olursunuz.
Oysa daha keyifli yaratımlar için ihtiyacınız olan tek şey farkındalıktır. Hiç bir referans noktanız, güvenlik çizginiz olmazsa tamamıyla farkındalığa sahip olursunuz, tamamen farkında olduğunuzda ise sizin için her seçim mümkün olabilir.
Gelin birlikte farklı bir olasılık farklı bir seçim için şu prosesleri yapalım!
Yaşamınızda size hizmet etmeyen, size keyif vermeyen şeyleri yaratmak için kullandığınız kaç tane güvenli noktanız var? Hepsini yıkıp yaratımını iptal etmeye gönüllü olur musunuz?
Sizi, yarattığınız sınırlı ve tanımlı konfor alanında tutan ve asla farklı bir şey yaratmanıza izin vermeyen kaç tane güvenli noktanız var ise hepsini yıkıp yaratımını iptal etmeye gönüllü müsünüz?

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.