SORULARLA ACCESS

 1. ACCESS NEDİR?

Access “İnsanları Bildiklerini Bilmeleri İçin Güçlendirme” amacını taşıyan bir enerji dönüşüm sistemidir.

Sizi bildiğinizi bilmeniz için güçlendirir ve tümüyle farkında olmanız ve gerçekten olduğunuz bilinçli varlık olarak işlevsel olmaya başlamanız için yöntemler sunar.

Bugün 173 ülkede uygulanmakta ve tüm dünyada bilince erişimde “sertifikalı kolaylaştırıcı” adı verilen, eğitim almış 30 binden fazla kişi bulunmaktadır.

 1. ACCESS’İN KURUCUSU KİMDİR?

Access Bilince Erişim Sistemi, Gary Douglas tarafından 1990’da kurulmuş ve Dr. Dain Heer’in katkılarıyla geliştirilmiş dönüştürücü bir çalışmadır.

Gary Douglas: Access’’in kurucusu olan Gary M. Douglas kendisini tipik bir orta sınıf ailenin televizyon çocuğu olarak tanımlamaktadır. Amerika`nın Orta batısında doğan ve California—San Diego` da büyüyen Gary Douglas Teksas`ta yaşamaktadır.4 çocuğu ve 1 torunu olan Gary M. Douglas’ın hayatı 1990 yılı Haziran ayında başarılı bir emlak danışmanı olarak çalışırken değişti. Hayatının istediği gibi gitmediğini anladığı bir noktaya gelen Douglas, yaşamın bu olmadığını, mutlaka daha fazla şeyler olması gerektiğini ve olmamasının kendisinin bu konuyla daha fazla ilgilenmemiş olduğundan kaynaklandığını anladı. Bunun sonucu olarak evrene sorular yöneltmeye başladı.Kısa bir süre sonra Access olarak andığımız ilhamlar ve içgörülerden oluşan sistem oluşmaya başladı. Halen Amerika başta olmak üzere pek çok ülkede seminerler vermekte, danışanlarıyla bir araya gelmektedir.

Dr. Dain Heer: Lisanslı bir Kayropraktör (omurga üzerine masaj yapılarak uygulanan bir tedavi yöntemi) Santa Barbara’da 15m2’lik bir ofiste mesleğini uygulamaya çalışıyordu. Kız arkadaşıyla paylaştığı evin kirasını ödemekte bile zorlanacak kadar zor durumdaydı.Maddi sıkıntıları ve bu sıkıntılardan doğan endişeleriyle boğuşurken gittikçe umutsuzluğa kapılıyordu.Bir gün yine o küçük ofisinde neredeyse çaresizce otururken hayatını değiştiren ilanı okudu. İlanda bir telefon numarası ile birlikte şunlar yazıyordu; “ACCESS…Hayatın tümü bana kolaylık neşe ve ihtişamla gelir. Shannon`u arayın”

İşte o gün ve o ilan Dr. Heer için bir milat oldu. O telefonu arayan genç doktor, BARS uygulamasının ardından hayatında bir sürü olumlu değişikliği deneyimledi. Daha sonra Access` in kurucusu G. Douglas’la tanışan ve ona kendi tedavi yöntemini uygulayan Dr.Heer, onun yönlendirmesiyle yöntemlerini ve uygulamalarıyla ilgili sistemi değiştirdi ve böylece Access Enerji Dönüşümü Tekniği’nin Gary M. Douglas`dan sonraki en önemli ismi oldu.

Dr. Dain Heer bugün, en çok satanlar listesinde bir yazar ve uluslararası üne sahip konuşmacı, bilinç ve değişim kolaylaştırıcısıdır. Kendine ait “Varlığın Enerjetik Sentezi” olarak adlandırılan çok güçlü bir enerji dönüşüm uygulaması ile tanınır ve Access Consciousness’ın yaratıcı ortağıdır.

 1. ACCESS’İN AMACI NEDİR?

Access’in amacı bizleri, kendimizi değiştirerek hayatımızdaki dramaları travmaları çılgınlığı değiştirebilme olasılığını arttıracak kadar yeterli bilinçte olabileceğimiz bir alana getirmektir.

 

 1. ACCESS BİR KÜLT MÜDÜR?

Access bir kült, bir tarikat bir guru’luk sistemi değildir. Çünkü;

 

 • İnsanlara, kendi hayatlarında en önemli ve kendilerinin birinci sırada olmasına izin vermelerine istekli olmaları için ilham verir
 • İnsanları, her şeyi sınırsızca algılama, bilme, olma ve alıp kabul etme için güçlendirebilen araçlar ve farkındalıklar sağlar.
 • İnsanları her zaman seçeneklere sahip olduklarını bilmeleri için güçlendirir.
 • Herkesi bildiklerini bilmeleri için güçlendirmekle ilgilidir. Bunu belli koşullar veya belirlenmiş bir yapıda değil, kişiyi her şeyi bilme yeteneği olan sonsuz varlık olarak kabul ederek yapar.
 • Bir başkasının “doğrularına” güvenmenizden ziyade, kendi kendinizin uzmanı olmanızı kolaylaştırmakla ilgilidir.

 

 1. ACCESS ARAÇLARI NELERDİR?

Access Bilince Erişim Sistemi içinde bir çok araç vardır. Bunlar bedene dokunularak yapılan çalışmalar, insanları daha fazla bilince davet için  verilen farklı seminerler, telekonferans serileri, kitaplar, ses kayıtları, sözel prosesler, uzaktan yapılan enerjetik çalışmalar ve daha bir çok hayat kolaylaştırıcı tekniklerdir.

 1. ACCESS BARS NEDİR?

Access’in ilk ve en temel aracı Access Bars’dır.

Bedenimizde anlam yükleyerek depoladığımız, gerilim ve elektrik yükü yaratan ve böylece yaşamımız ve ilişkilerimizde kolaylık ve açıklık  yaratmamıza engel olan tutunduğumuz tüm duygu, his ve düşüncelerden özgürleşmemizi sağlayan bir uygulamadır.

 1. ACCESS BARS SEANSLARI NASIL UYGULANIR VE NE HİSSEDİLİR?

Seanslar ister oturarak ister uzanarak rahat edebileceğiniz her yerde yapılabilir. Başımızın üzerinde her biri yaşamdaki alanlar (para, sağlık, kontrol, yaratıcılık, seks, hüzün, neşe,umutlar ve hayaller, iletişim, zaman, farkındalık vb) ilgili noktalara hafifçe dokunularak yapılan bir beden çalışmasıdır.Seans sırasında konuşabilir, gülebilir, ağlayabilir ve hatta televizyon bile seyredebilirsiniz.

Uygulamada ağrı ve acı hissi yoktur. Bir masaj, bir meditasyona benzeyen ama çok daha fazlası olan bir çalışmadır.

 1. ACCESS BARS SEANSININ ETKİSİ NE KADAR SÜRER?

Eğer yargısız bir alanda olursanız, almaya istekli olursanız seans sırasında bile rahatlama, berrraklık, gevşeme, vb daha geniş bir alan kapladığınızı hissedebilirsiniz

Uygulamanın etkisi ilk seansda başlar ve takip eden 3 hafta içerisinde yaşamınızda daha fazla keyif algılarsanız.

 1. ACCESS BARS SEANSLARI HANGİ SIKLIKLA YAPILMALIDIR?

Seanslar arasında zaman kısıtı yoktur. İstediğiniz her zaman seans alabilirsiniz. Eğer travmatik ya da dramatik bir süreçte iseniz başlangıç olarak haftada bir olmak üzere 5 seans uygulama size daha hızlı ve kolay bir değişim sağlayacaktır.     

 1. ACCESS BARS SEANSI İLE ZARAR GÖRMEK MÜMKÜN MÜDÜR?

Böyle bir şey mümkün değildir. Tam tersine hayatdan daha fazla keyif almaya başlarsınız.

 1. ACCESS BARS HERKESE UYGULANABİLİR Mİ? HERKES UYGULAYABİLİR Mİ?

Access Bars küçük çocuklar, hamileler yaşlılar dahil herkese uygulanabilen ve herkesin uygulayabileceği bir  çalışmadır.

 1. ACCESS BARS’IN FAYDALARI NELERDİR?

Access Bars, uyku, sağlık, kilo, para, seks ve ilişkiler, depresyon, stress dahil bir  çok alanda insanların bedenleri ve yaşamları ile ilgili değişim sağlamalarına yardımcı olmaktadır