Yaşamınız kısıtlardan ve sınırlardan oluşan bir kutuya mı benziyor. Sürekli olarak aynı eski yaratımlarınızı mı hayatınıza çekiyorsunuz?

Eğer bugün realitenizde olan şeyler, sizin gerçekte olmasını istediğiniz şeyler değilse bunları mutlaka siz seçiyorsunuz ya da geçmişte seçtiniz ve değişmesine izin vermiyorsunuz demektir.

Şu anda yaşantınızda olanları yaratan hangi seçimleri geçmişte ya da bugün yaptığınıza bakmaya gönüllü olmalısınız. Şu soruyu sorun: “…………… (o anda sizi bunaltan şey ne ise )’yı  yaratan hangi seçimleri yaptım?”

Seçimlerinizin ne yaratacağı konusunda beklenti ve kararlarınız var ise bunların dışında karşınıza olasılıklar çıkması ve bunların farkına vamanız mümkün değildir. Kişilerin yaşamlarında farklı olasılıklar yerine kısıtlar yaratmalarının nedeni budur.

Şöyle sorabilirsiniz. …………………(değişmesini istediğiniz şey ne ise)’nın kolaylıkla değişmesine izin verecek hangi enerji, alan ve bilinç olabilirim?

Sonsuz olasılıklara sahip olmak yargı, karar, beklenti ve projeksiyon olmadan  her an “şu an bu oldu, başka neler mümkün? sorusuyla yeni olasılıklara  bakmaya gönüllü olduğunuz zamandır. Sizin için farklı bir realiteyi ancak sonsuz olasılıkları takip ederseniz yakalayabilirsiniz.

Sozsuz olasılıkların başı, ortası ve sonu yoktur. Sozsuz olasılıklar, yaptığınız her seçimle birlikte sürekli olarak gelişir, büyür ve yaratılır. Gerçek özgürlük sonsuz olasılıklara sahip olabilmektir ve bu soru, seçim, olasılık ve katkıdan doğar.

Yaptığımız her seçim ile farkındalığımız artmaktadır. Her an farkında olmayı seçerseniz, farkındalığınız artacaktır. Seçimlerinizi öğrendiklerinizi baz alarak yapmayın, seçimlerinizi farkındalığınıza göre yapın. Aslında geleceğin farkında olabilme yeteneği hepimizin öz varlığında bize sunulan bir hediyedir. Kimsenin bilmediği neyi biliyorsunuz? Neyin farkındasınız? Bu soruları sorun kendinize.

Bir seçim yapmadan önce şu adımları takip edebilirsiniz;

  1. Soru sorun (örneğin …………’yı seçersem hayatım 5 yıl içinde neye benzer?).
  2. Farkındalığınıza güvenerek seçim yapın. Size, ruhunuza hafif gelen şey sizin için doğru olandır.
  3. Her seçim yeni olasılıklarla gelir. Olasılıkları farketmeye istekli olun.
  4. Katkı olmaya ve katkı almaya gönüllü olun. 

Sizi mutlu eden şeyleri yapın ve yaşamınızdaki herşey mutluluk, neşe ve olasılık getirsin.

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.